CS15-01P95-03-1X
Manufacturer
Challenge Electronics
VIGOR # :
Description
SPEAKER IP67 8OHM 1W 97DB
Catalog
Speakers
DataSheet
CS15-01P95-03-1X PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:950 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:950Hz
Impedance:0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Efficiency - dBA:0.138" (3.50mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SOD20722X50CV
SOD20722X50CV
50MM SPKR; 50 OHM, VERT. CONTACT
W 130 X - 2 X 4 OHM
W 130 X - 2 X 4 OHM