BMS28-12B08H05CW150M
Description
28MM SPEAKER
DataSheet
BMS28-12B08H05CW150M PDF
Type Description
Series:BMS
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:0 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:650Hz
Impedance:1.102" Dia (28.00mm)
Efficiency - dBA:0.197" (5.00mm)