PSR-29F08S02-JQ
Description
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 84DB
DataSheet
PSR-29F08S02-JQ PDF
Type:General Purpose
Frequency Range:800 Hz ~ 4.5 kHz
Frequency - Self Resonant:800Hz
Impedance:Sound Pressure Level (SPL)
Efficiency - dBA:250 mW
Efficiency - Testing:500 mW
Efficiency - Type:Top
Power - Rated:Round
Power - Max:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Port Location:Ferrite
Shape:-
Material - Cone:-
Material - Magnet:Solder Pads
Ingress Protection:1.142" Dia (29.00mm)
Ratings:0.354" (9.00mm)