SP-JEN-MOD12-70-16
Manufacturer
TubeDepot
VIGOR # :
Description
JENSEN MOD 1270 OHMS 16
Catalog
Speakers
DataSheet
SP-JEN-MOD12-70-16 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:-
Type:-
Frequency Range:-
Frequency - Self Resonant:-
Impedance:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RVA-90120-N03
RVA-90120-N03
SPEAKER
SDS-160F25PR01-08
SDS-160F25PR01-08
SPEAKER 8OHM 60W TOP PORT 87DB
BF 32 S - 8 OHM
BF 32 S - 8 OHM
BF 32 S - 8 OHM
SP-JEN-MOD12-70-16
SP-JEN-MOD12-70-16
JENSEN MOD 1270 OHMS 16
SiT3372AI-4E9-30NE100.000000T
SiT3372AI-4E9-30NE100.000000T
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ HCSL
M83723/82G2212N
M83723/82G2212N
CONN RCPT FMALE 12POS CRIMP
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM