RAB-32033-000
Manufacturer
Knowles
VIGOR # :
Description
SPEAKER 50OHM SIDE PORT 106DB
Catalog
Speakers
DataSheet
RAB-32033-000 PDF
Type Description
Series:RAB
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Receiver, Balanced Armature
Frequency Range:20 Hz ~ 11.8 kHz
Frequency - Self Resonant:-
Impedance:-
Efficiency - dBA:Top
Efficiency - Testing:Rectangular
Efficiency - Type:-
Power - Rated:-
Power - Max:-
Port Location:-
Shape:Solder Pads
Material - Cone:0.203" L x 1.117" W (5.15mm x 2.96mm)
Material - Magnet:0.203" (5.15mm)