PSR-45N08A-JQ
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
VIGOR # :
Description
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 88DB
Catalog
Speakers
DataSheet
PSR-45N08A-JQ PDF
Type Description
Series:PSR
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:400 Hz ~ 6.0 kHz
Frequency - Self Resonant:400Hz
Impedance:Sound Pressure Level (SPL)
Efficiency - dBA:250 mW
Efficiency - Testing:300 mW
Efficiency - Type:Top
Power - Rated:Round
Power - Max:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Port Location:Ferrite
Shape:-
Material - Cone:-
Material - Magnet:Solder Pads
Ingress Protection:1.772" Dia (45.00mm)
Ratings:0.189" (4.80mm)