NE123W-04
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
SPEAKER 4OHM 35W TOP PORT 87.6DB
Catalog
Speakers
DataSheet
NE123W-04 PDF
Type Description
Series:NE
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Tweeter
Frequency Range:60 Hz ~ 8.0 kHz
Frequency - Self Resonant:156.35Hz
Impedance:-
Efficiency - dBA:-
Efficiency - Testing:Terminal Block
Efficiency - Type:4.843" Dia (123.00mm)
Power - Rated:2.624" (66.65mm)