CS17-01P100-03-1X
Manufacturer
Challenge Electronics
VIGOR # :
Description
SPEAKER IP67 8OHM 1W 99DB
Catalog
Speakers
DataSheet
CS17-01P100-03-1X PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:1 kHz ~ 10.0 kHz
Frequency - Self Resonant:1kHz
Impedance:0.669" L x 0.472" W (17.00mm x 12.00mm)
Efficiency - dBA:0.130" (3.30mm)