DX20BF00-08
Description
TWEETER 8OHM 60W TOP PORT 86.3DB
DataSheet
DX20BF00-08 PDF
Type:Tweeter
Frequency Range:2.5 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:810Hz
Impedance:60 W
Efficiency - dBA:-
Efficiency - Testing:Top
Efficiency - Type:Round
Power - Rated:Cloth
Power - Max:Ferrite
Port Location:-
Shape:-
Material - Cone:Solder Eyelet(s)
Material - Magnet:2.598" Dia (66.00mm)
Ingress Protection:1.483" (37.66mm)