CR2450W-HE6
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
DataSheet
CR2450W-HE6 PDF
Type Description
Series:CR2450
Package:Box
Part Status:Active
Battery Chemistry:Lithium Manganese Dioxide
Battery Cell Size:Coin, 24.5mm
Voltage - Rated:3 V
Capacity:550mAh
Size / Dimension:0.96" Dia x 0.20" H (24.5mm x 5.0mm)