PSL-FP-IFP2770180EC
Manufacturer
Power Sonic
VIGOR # :
Description
LIPRISMCELL;PSL-FP-2770180,3.2V2
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
PSL-FP-IFP2770180EC PDF
Type Description
Series:PSL-FP
Package:Box
Part Status:Active
Battery Chemistry:Lithium Iron Phosphate
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:3.2 V
Capacity:25Ah
Size / Dimension:2.76" L x 1.06" W x 7.09" H (70.1mm x 26.9mm x 180.1mm)