
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Sealed Lead Acid (SLA, VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12 V |
| Capacity: | 1.2Ah |
| Size / Dimension: | 3.78" L x 1.69" W x 2.04" H (96.0mm x 43.0mm x 51.8mm) |
| Termination Style: | Spade, .187" (4.7mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BG-1212F1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
BATT LITH POLY 1S1P 500MAH 3.7V
BATT LITH POLY 1S1P 2200MAH 3.7V
RESISTOR ARRAY INVERTED 0201X4
12V 1.2AH SLA BATTERY
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVPECL
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO213AA