
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Nickel Cadmium |
| Battery Cell Size: | AA |
| Voltage - Rated: | 1.2 V |
| Capacity: | 900mAh |
| Size / Dimension: | 0.57" Dia x 1.98" H (14.5mm x 50.3mm) |
| Termination Style: | Flat Top (Non-Extending) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BGN800 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
6V 1.0AH SLA BATTERY
BATTERY LITHIUM 3.7V 2AH
LIHITUM POLYMER BATTERY CELL 3.7
1.2V 900MAH NICAD BATTERY AA
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 9V 6W
CONN RCPT MALE 9POS GOLD CRIMP