PC26-12NB
Manufacturer
ZEUS Battery Products
VIGOR # :
Description
12V 26AH RECHARGABLE SEALED LEA
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
PC26-12NB PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Battery Chemistry:Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:12 V
Capacity:26Ah
Size / Dimension:6.89" L x 6.54" W x 4.92" H (175.0mm x 166.0mm x 125.0mm)