U280-C02-24W-1B
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
DUAL-PORT USB CAR CHARGER WITH 2
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
U280-C02-24W-1B PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Battery Chemistry:-
Battery Cell Size:-
Number of Cells:-
Voltage - Nominal:-
Charge Current - Max:-
Charge Time:-
Voltage - Input:-
Power - Max:-
Size / Dimension:-
Mounting Type:-
Termination Style:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PB-1000-12
PB-1000-12
BATT CHARGER ENCLOSED 14.4V 60A
CGL-4P150BRD
CGL-4P150BRD
BATT CHARGER OPEN FRAME
CSC16USB
CSC16USB
BATT CHARGING STATION 2.4A