ZD4P90DPD-S
Manufacturer
Zendure
VIGOR # :
Description
ZENDURE SUPERPORT 4 100W DESKTOP
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
ZD4P90DPD-S PDF
Type Description
Series:SuperPort 4
Package:Box
Part Status:Active
Type:USB Power Pack
Battery Chemistry:Mobile Devices
Battery Cell Size:-
Number of Cells:4
Voltage - Nominal:5V ~ 20V, 5V/9V/12V
Charge Current - Max:5A, 2A/2A/1.5A
Charge Time:-
Voltage - Input:100 ~ 240VAC
Power - Max:100W
Size / Dimension:4.50" L x 3.90" W x 0.90" H (114.30mm x 99.06mm x 22.86mm)