U280-W01-40C1
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
BATT CHG USB WALL 5V/9V/15V/20V
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
U280-W01-40C1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:USB Wall Mount
Battery Chemistry:Mobile Devices
Battery Cell Size:-
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:5V, 9V, 15V, 20V
Charge Current - Max:1.5A
Charge Time:-
Voltage - Input:120VAC, 230VAC
Power - Max:40W
Size / Dimension:1.58" L x 1.44" W x 1.48" H (40.21mm x 36.50mm x 37.49mm)