TP-SC24-30N-MPPT
Description
SOLAR MPPT BATTERY CHARGING CONT
DataSheet
TP-SC24-30N-MPPT PDF
Type Description
Series:Solar™ TP-SC
Package:Box
Part Status:Active
Type:Solar Charger
Battery Chemistry:Lead Acid, Lithium-Ion
Battery Cell Size:12V/24V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:12V, 24V
Charge Current - Max:30A
Charge Time:-
Voltage - Input:100V
Power - Max:390W, 780W
Size / Dimension:8.70" L x 5.80" W x 2.30" H (221.0mm x 147.3mm x 58.4mm)
Mounting Type:Desktop
Termination Style:Screw Terminal
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ZDMIXGO1-B
ZDMIXGO1-B
ZENDURE MIX GO 2-IN-1 POWER BANK
ADC02
ADC02
BATT CHARGER USB WALL MOUNT
CSC42AC
CSC42AC
BATT CHARGING STATION CAR 12A
CR2-1B
CR2-1B
CR2 3.0V (LI/MNO2)-PACK OF 1