
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Battery Type, Function: | Coin Cell, Retainer |
| Style: | Retainer |
| Battery Cell Size: | Coin, 20.0mm |
| Number of Cells: | 1 |
| Battery Series: | 2032 |
| Mounting Type: | PCB, Through Hole |
| Termination Style: | SMD (SMT) Tab |
| Features: | - |
| Height Above Board: | 0.120" (3.05mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 270°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 350 | ||
| 700 | ||
| 1050 | ||
| 3500 | ||
| 8750 |
Current price of BK-915-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BATT HOLDER AA 2 CELL 6" LEADS
BATTERY RETAINER COIN 20MM SMD
BATTERY CONTACT SNAP 9V
FIXED IND 6.8NH 900MA 45 MOHM
BATTERY RETAINER COIN 20MM SMD
XTAL OSC TCXO 38.8800MHZ LVCMOS
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/16W 0603