
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Battery Type, Function: | Coin Cell, Holder |
| Style: | Holder (Open) |
| Battery Cell Size: | Coin, 20.0mm |
| Number of Cells: | 1 |
| Battery Series: | 2032 |
| Mounting Type: | PCB, Surface Mount |
| Termination Style: | SMD (SMT) Tab |
| Features: | - |
| Height Above Board: | 0.209" (5.30mm) |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BH-74E-5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BATTERY HOLDER CR1220
BATTERY HOLDER COIN 20MM PC PIN
BATTERY HOLDER CR 2032
XTAL OSC XO 10MHZ 3.3V HCMOS
CONN HEADER VERT 17POS 2.54MM
BATTERY HOLDER CR2032
ACCELEROMETER PSI5 16QFN