
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TWICELL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Battery Chemistry: | Nickel Metal Hydride |
| Rechargeability: | Yes |
| Battery Cell Size: | 5/4AAA |
| Number of Cells: | 9 |
| Voltage - Rated: | 10.8 V |
| Capacity: | 760mAh |
| Structure: | Side to Side, 1 Row x 9 Cells |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Size / Dimension: | 3.72" L x 0.41" W x 1.97" H (94.5mm x 10.5mm x 50.0mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HR-5/4AAAUF9 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BATTERY PACK NICAD 4.8V SC
BATTERY PACK ALKALINE 10.5V AA
BATTERY PACK ALKALINE 12V C
RES 442K OHM 1.5W 1% AXIAL
BATTERY PACK NIMH 10.8V 5/4 AAA
OSC MEMS XO 50.0000MHZ SMD
CONN SOCKET 16POS 0.079 GOLD PCB