1455TBTBU-10
Description
BEZEL OPEN PLASTIC BLUE 10/PACK
Catalog
Box Components
DataSheet
1455TBTBU-10 PDF
Part Status:Active
Type:Bezel
Features:-
For Use With/Related Products:1455T Series
Size / Dimension:6.673" L x 2.190" W x 0.453" H (169.49mm x 55.63mm x 11.51mm)
Color:Translucent - Blue
Material:Plastic, Polycarbonate
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HOUSING PROFILE STRIP 2 METER
SIDE ELEMENT W/OUT MARKER GROOVE
HOOD COVER
LM10A
LM10A
FLOATSWITCH CABLE END N/O 10A