1455APLBK
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BEZEL SOLID PLASTIC BLACK 2/PACK
Catalog
Box Components
DataSheet
1455APLBK PDF
Type Description
Series:1455
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Bezel
Features:-
For Use With/Related Products:1455A Series
Size / Dimension:2.756" L x 0.472" W x 0.098" H (70.00mm x 11.99mm x 2.49mm)
Color:Black
Material:Plastic, ABS
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1455QPLBK-10
1455QPLBK-10
BEZEL SOLID PLASTIC BLK 10/PACK
LOWER PART OF HOUSING 5-POS
LOWER PART FOR BC 53.6 HOUSING
25ZLH820MEFCT810X20
25ZLH820MEFCT810X20
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL
LED SWITCH RED
1455APLBK
1455APLBK
1MD26-R560-00C-200
1MD26-R560-00C-200
26 POS FLX DLTA RIB CBL ASSY 200