RB55P14C10G
Manufacturer
Serpac Electronic Enclosures
VIGOR # :
Description
PLASTIC BOX CLEAR/GRAY (4.72 X 4
Catalog
Boxes
DataSheet
RB55P14C10G PDF
Type Description
Series:RB
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:-
Height:2.380" (60.45mm)
Area (L x W):22.3in² (144cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, Polycarbonate
Color:Gray, Clear Cover/Door
Thickness:0.120" (3.05mm)
Features:-
Ratings:IP67, NEMA 4
Material Flammability Rating:UL94 V-0
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
121R,BK
121R,BK
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W
CBXF12BL-AY
CBXF12BL-AY
SURFACE MOUNT BOX, 12 PORT, MULT
CA10B6,BK
CA10B6,BK
KEY FOB ABS BLACK 3.4"L X 2.56"W
77 32 120 H ESD
77 32 120 H ESD
CUTTERS W/ CARBIDE EDGE ESD
RB55P14C10G
RB55P14C10G
CAT25C08SI-1.8TE13
CAT25C08SI-1.8TE13
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8SOIC