A20H1608SSLP
Manufacturer
nVent Hoffman
VIGOR # :
Description
JUNCTION BOX S STEEL 20"L X 16"W
Catalog
Boxes
DataSheet
A20H1608SSLP PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Junction Box
Size / Dimension:20.000" L x 15.984" W (508.00mm x 406.00mm)
Height:7.992" (203.00mm)
Area (L x W):320in² (2065cm²)