A10106PHC
Manufacturer
nVent Hoffman
VIGOR # :
Description
BOX PLASTIC GRAY 10.04"LX10.04"W
Catalog
Boxes
DataSheet
A10106PHC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:10.039" L x 10.039" W (255.00mm x 255.00mm)
Height:6.378" (162.00mm)
Area (L x W):101in² (652cm²)
Design:Hinged Door, Lid
Material:Plastic, Polypropylene
Color:Gray
Thickness:0.630" (16.00mm)