A20H20BLP
Manufacturer
nVent Hoffman
VIGOR # :
Description
JUNCTION BOX STEEL 20"L X 20"W
Catalog
Boxes
DataSheet
A20H20BLP PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Junction Box
Size / Dimension:20.000" L x 20.000" W (508.00mm x 508.00mm)
Height:7.992" (203.00mm)
Area (L x W):400in² (2581cm²)