1422N4S16F12F
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
CABINET ST STEEL 12.7X72.1X72.1
Catalog
Boxes
DataSheet
1422N4S16F12F PDF
Type Description
Series:1422
Package:Box
Part Status:Active
Container Type:-
Size / Dimension:-
Height:-
Area (L x W):-
Design:-
Material:Metal, Stainless Steel
Color:Natural
Thickness:-
Features:Dual Door, Feet
Ratings:-
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
R100-166-000
R100-166-000
BOX ALUM BEIGE 18.9"L X 6.3"W
RCP 250 F
RCP 250 F
HOUSING ABS GRAY 8.54"LX10.12"W
SE710CC,GM
SE710CC,GM
CASE PLASTIC GM 19.75"LX15.53"W
1422N4S16F12F
1422N4S16F12F
TS14001-C012DFNR
TS14001-C012DFNR
IC REG LINEAR 1.2V 200MA 8DFN
PANEL INDICATOR INCAND 14V WHITE