1590JFBK
Description
BOX ALUM BLACK 5.71"L X 3.74"W
DataSheet
1590JFBK PDF
Type Description
Series:1590F
Container Type:Box
Size / Dimension:5.709" L x 3.740" W (145.01mm x 95.00mm)
Height:1.988" (50.50mm)
Area (L x W):21.4in² (138cm²)
Color:Black
Thickness:0.080" (2.03mm)
Features:EMI Shielded, Mounting Flange
Ratings:IP54
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TF784 PLAIN
TF784 PLAIN
CHASSIS ALUM UNPAINTED 10"LX6"W
EXN-23365-GDP
EXN-23365-GDP
BOX ALUM CLR/GLD 6.65"L X 7"W
EN4SD242410WSS
EN4SD242410WSS
BOX S STEEL NATURAL 24"L X 24"W
XZVG53S-4
XZVG53S-4
1.6X0.8MM GREEN PLCC SMD 0603 LE
1590JFBK
1590JFBK
BOX ALUM BLACK 5.71"L X 3.74"W
AW-USB-5-W
AW-USB-5-W
ETHERNET TO USB 5 PORT
MUR890
MUR890
RECTIFIER DIODE, 8A, 900V