1594DWBK
Description
BOX ABS BLACK 5.18"L X 2.61"W
DataSheet
1594DWBK PDF
Type Description
Series:1594W
Container Type:Box
Size / Dimension:5.177" L x 2.610" W (131.50mm x 66.29mm)
Height:2.169" (55.09mm)
Area (L x W):13.5in² (87cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, ABS
Color:Black
Thickness:0.130" (3.30mm)
Features:Flame Retardant, Watertight
Ratings:IP66
Material Flammability Rating:UL94 V-0
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AU-1028
AU-1028
CABINET ALUM UNPAINTED 3"L X 5"W
BOX ALUM GRAY 12.99"L X 9.06"W
1401A
1401A