1422N4S16D12FQT
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
CABINET ST STEEL 12.7X60.1X60.1
Catalog
Boxes
DataSheet
1422N4S16D12FQT PDF
Type Description
Series:1422
Package:Box
Part Status:Active
Container Type:-
Size / Dimension:-
Height:-
Area (L x W):-
Design:-
Material:Metal, Stainless Steel
Color:Natural
Thickness:-
Features:Dual Door, Feet, Quarter Turn Latches
Ratings:-
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
272,BK
272,BK
BOX ABS BLACK 6.88"L X 4.88"W
A10R86
A10R86
JUNCTION BOX STEEL 10"L X 8"W
EN4SD202012LG
EN4SD202012LG
BOX STEEL GRAY 20"L X 20"W
C0603C439D4HAC7867
C0603C439D4HAC7867
CAP CER 0603 4.3PF 16V ULTRA STA
CBL-UA3-UA3-05BT
CBL-UA3-UA3-05BT
CABLE, USB, 500 MM, TYPE A 3.0 T