1551USB1BK
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ABS BLACK 1.38"L X 0.79"W
Catalog
Boxes
DataSheet
1551USB1BK PDF
Type Description
Series:1551USB
Package:Bag
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:1.378" L x 0.787" W (35.00mm x 20.00mm)
Height:0.610" (15.50mm)
Area (L x W):1.08in² (7.0cm²)
Design:Hand Held, Split Sides
Material:Plastic, ABS
Color:Black
Thickness:0.067" (1.70mm)