1551USB2TSK
Description
BOX ABS TRAN/SMK 1.97"L X 0.98"W
DataSheet
1551USB2TSK PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:1.969" L x 0.984" W (50.00mm x 25.00mm)
Height:0.610" (15.50mm)
Area (L x W):1.94in² (12.5cm²)
Design:Hand Held, Split Sides
Material:Plastic, ABS
Color:Translucent - Smoke
Thickness:0.067" (1.70mm)
Features:PCB Supports
Ratings:IP54
Material Flammability Rating:UL94 HB
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1437MK
1437MK
BOX STEEL GRAY 9.5"L X 8.5"W
133I,AL
133I,AL
BOX ABS ALMOND 4.38"L X 3.25"W
BOX ALUM GRAY 7.09"L X 5.51"W
BOPAD HAND-HELD ENCLOSURE ABS
1551USB2TSK
1551USB2TSK
PIS-0565
PIS-0565
JUSTBOOM PLAYER OS SD CARD
9FGL6241AP201NDGI8
9FGL6241AP201NDGI8
VFQFPN 4.00X4.00X0.90 MM, 0.40MM