1418N4ALK12
Description
BOX ALUMINUM NAT 30"L X 24"W
DataSheet
1418N4ALK12 PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:30.000" L x 24.000" W (762.00mm x 609.60mm)
Height:12.000" (304.80mm)
Area (L x W):720in² (4645cm²)
Design:Hinged Door, Lid
Material:Metal, Aluminum
Color:Natural
Thickness:0.100" (2.54mm)
Features:Interior Panels, Mounting Flange
Ratings:IP66, JIC EGP-1-1967, NEMA 4,12,13
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
251WI,BK
251WI,BK
BOX ABS BLACK 5.62"L X 3.25"W
PB-1558
PB-1558
BOX ABS BLACK 2"L X 1.5"W
172,GY
172,GY
BOX ABS GRAY 6.88"L X 4.88"W
0603DC-10NXGRW
0603DC-10NXGRW
CERAMIC CHIP INDUCTOR,10NH
60S6-TP
60S6-TP
DIODE GEN PURP 600V 6A DO201AD
1418N4ALK12
1418N4ALK12
BOX ALUMINUM NAT 30"L X 24"W
CY15B064J-SXE
CY15B064J-SXE
IC FRAM 64KBIT I2C 1MHZ 8SOIC