1455R2201BK
Description
BOX ALUM BLACK 8.66"L X 6.5"W
DataSheet
1455R2201BK PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:8.661" L x 6.496" W (219.99mm x 165.00mm)
Height:1.201" (30.51mm)
Area (L x W):56.3in² (363cm²)
Design:End Panel(s)
Material:Metal, Aluminum
Color:Black
Thickness:0.060" (1.52mm)
Features:Card Guides
Ratings:-
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CN4ST274
CN4ST274
BOX STEEL GRAY 24"L X 6"W
C3R303012HCR
C3R303012HCR
BOX STEEL GRAY 30"L X 30"W
BOX ALUM GRAY 3.98"L X 3.98"W
EGP30D
EGP30D
RECTIFIER DIODE, 3A, 200V, DO-20