1590N1FBK
Description
BOX ALUM BLACK 4.72"L X 2.58"W
DataSheet
1590N1FBK PDF
Type Description
Series:1590F
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:4.724" L x 2.579" W (120.00mm x 65.51mm)
Height:1.547" (39.29mm)
Area (L x W):12.3in² (79cm²)
Design:Cover Included
Material:Metal, Aluminum
Color:Black
Thickness:0.080" (2.03mm)