1590WBBBK
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ALUM BLACK 4.71"L X 3.7"W
Catalog
Boxes
DataSheet
1590WBBBK PDF
Type Description
Series:1590W
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:4.705" L x 3.701" W (119.50mm x 94.00mm)
Height:1.339" (34.00mm)
Area (L x W):17.3in² (112cm²)
Design:Cover Included
Material:Metal, Aluminum
Color:Black
Thickness:0.080" (2.03mm)