1590WABK
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ALUM BLACK 3.64"L X 1.52"W
Catalog
Boxes
DataSheet
1590WABK PDF
Type Description
Series:1590W
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:3.642" L x 1.516" W (92.51mm x 38.51mm)
Height:1.220" (30.99mm)
Area (L x W):5.52in² (35.6cm²)
Design:Cover Included
Material:Metal, Aluminum
Color:Black
Thickness:0.080" (2.03mm)