1590WXXBK
Description
BOX ALUM BLACK 5.72"L X 4.77"W
DataSheet
1590WXXBK PDF
Type Description
Series:1590W
Container Type:Box
Size / Dimension:5.717" L x 4.772" W (145.21mm x 121.21mm)
Height:1.547" (39.29mm)
Area (L x W):27.3in² (176cm²)
Color:Black
Thickness:0.089" (2.26mm)
Features:Watertight
Ratings:IP65
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CA8B5,AL
CA8B5,AL
KEY FOB ABS AMD 3.32"L X 1.87"W
WA-1541
WA-1541
CABINET ALUM GRAY 12"L X 8.13"W
1554B2GYCL
1554B2GYCL
BOX PLSTC GRAY/CL 2.56" X 2.56"
1590WXXBK
1590WXXBK
BOX ALUM BLACK 5.72"L X 4.77"W
3021-D-I-350
3021-D-I-350
LED SUPP CC BUCK 32V 350MA 7SIP
CURR SENSE XFMR 5A IN-LINE
27535
SCREWDRIVER HEX 4MM 6.69"