R191-070-000
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ALUM BEIGE 3.94"L X 2.76"W
Catalog
Boxes
DataSheet
R191-070-000 PDF
Type Description
Series:R191
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:3.937" L x 2.756" W (100.00mm x 70.00mm)
Height:1.969" (50.00mm)
Area (L x W):10.9in² (70cm²)
Design:Cover Included
Material:Metal, Aluminum
Color:Gray
Thickness:0.160" (4.06mm)