R272-080-000
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ALUM BEIGE 7.09"L X 3.15"W
Catalog
Boxes
DataSheet
R272-080-000 PDF
Type Description
Series:R272
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:7.087" L x 3.150" W (180.00mm x 80.00mm)
Height:1.669" (42.40mm)
Area (L x W):22.3in² (144cm²)
Design:Hand Held, Split Sides
Material:Metal, Aluminum
Color:Gray
Thickness:-
Features:Battery Compartment, 9V and AA, PCB Supports