RB63P06G28G
Manufacturer
Serpac Electronic Enclosures
VIGOR # :
Description
BOX PLASTIC GRAY 6.3"L X 3.15"W
Catalog
Boxes
DataSheet
RB63P06G28G PDF
Type Description
Series:RB
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:6.300" L x 3.152" W (160.02mm x 80.06mm)
Height:3.350" (85.09mm)
Area (L x W):19.8in² (128cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, Polycarbonate
Color:Gray
Thickness:0.118" (3.00mm)