ENC-AL-12X14X15
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
ALUMINUM OUTDOOR ENCLOSURE 12X14
Catalog
Boxes
DataSheet
ENC-AL-12X14X15 PDF
Type Description
Series:Tycon Solar®
Package:Box
Part Status:Active
Container Type:Enclosure
Size / Dimension:15.000" L x 14.000" W (381.00mm x 355.60mm)
Height:12.000" (304.80mm)
Area (L x W):210in² (1355cm²)