R250-100-200
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ALUM SILVER 7.87"L X 5.43"W
Catalog
Boxes
DataSheet
R250-100-200 PDF
Type Description
Series:R250
Package:Box
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:7.874" L x 5.433" W (200.00mm x 138.00mm)
Height:1.457" (37.00mm)
Area (L x W):42.8in² (276cm²)
Design:End Panel(s)
Material:Metal, Aluminum
Color:Silver
Thickness:0.091" (2.30mm)