R251-100-160
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ALUM SILVER 6.3"L X 5.43"W
Catalog
Boxes
DataSheet
R251-100-160 PDF
Type Description
Series:R251
Package:Box
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:6.299" L x 5.433" W (160.00mm x 138.00mm)
Height:1.457" (37.00mm)
Area (L x W):34.2in² (221cm²)
Design:Split Sides and End Panel(s)
Material:Metal, Aluminum
Color:Silver
Thickness:0.091" (2.30mm)