R270-100-000
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ALUM BLK/BEIGE 8.66"LX3.94"W
Catalog
Boxes
DataSheet
R270-100-000 PDF
Type Description
Series:R270
Package:Box
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:8.661" L x 3.937" W (220.00mm x 100.00mm)
Height:1.669" (42.40mm)
Area (L x W):34.1in² (220cm²)
Design:Hand Held, Split Sides
Material:Metal, Aluminum
Color:Black, Gray
Thickness:-
Features:Battery Compartment, 9V and AA, PCB Supports