PBB-11819-3
Manufacturer
Bud Industries, Inc.
VIGOR # :
Description
BOX PLASTIC GRAY 7.09"L X 3.15"W
Catalog
Boxes
DataSheet
PBB-11819-3 PDF
Type Description
Series:PBB
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:7.087" L x 3.150" W (180.00mm x 80.00mm)
Height:3.346" (85.00mm)
Area (L x W):22.3in² (144cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, Fiberglass/Polyester, Polycarbonate
Color:Gray
Thickness:0.118" (3.00mm)