CX25ABKAOR
Manufacturer
Serpac Electronic Enclosures
VIGOR # :
Description
ENCL IP67 BLK 1.51X1.74X0.64"
Catalog
Evaluation, Development Board Enclosures
DataSheet
CX25ABKAOR PDF
Type Description
Series:CX
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Case
Platform:-
Size / Dimension:1.740" L x 1.510" W (44.20mm x 38.35mm)
Height:0.800" (20.32mm)
Area (L x W):2.63in² (17.0cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, Polycarbonate
Color:Black
Thickness:-
Features:PCB Supports, Waterproof
Material Flammability Rating:UL94 V-0
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BW25ABKASNG
BW25ABKASNG
ENCL WRIST BLK 1.51X1.74X0.64"
SEEEDSTUDIO PIBOXY CASE FOR RASP
3252
BOX PLSTC BLK/CLR 2.76"LX1.38"W
CKC18C752JCGAC7210
CKC18C752JCGAC7210
KC-LINK 1812 7.5NF 500VDC C0G
SSD 160GB 2.5" MLC
CX25ABKAOR
CX25ABKAOR
ENCL IP67 BLK 1.51X1.74X0.64"
RNCF2512DTC9R10
RNCF2512DTC9R10
RES 9.1 OHM 0.5% 1W 2512