ACC1601-01
Manufacturer
Adapteva
VIGOR # :
Description
PARALLELLA ENCLOSURE ALUMINUM
Catalog
Evaluation, Development Board Enclosures
DataSheet
ACC1601-01 PDF
Type Description
Series:Parallella-16
Package:Box
Part Status:Active
Container Type:Case
Platform:Parallella
Size / Dimension:-
Height:-
Area (L x W):-
Design:-
Material:-
Color:-
Thickness:-
Features:-
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BW24ABKASYL
BW24ABKASYL
ENCL WRIST BLK 1.51X1.74X0.54"
3915
CIRCUIT PLAYGROUND EXPRESS ENCLO
ARGON ONE RASPBERRY PI 4 ALUMINU
VJ0805D9R1DXPAC
VJ0805D9R1DXPAC
CAP CER 9.1PF 250V C0G/NP0 0805
MA0805CG220J160
MA0805CG220J160
CAP CER 22PF 16V C0G/NP0 0805