RGC10P-50-1
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
RACK GROUNDING CABLE #10 AWG
Catalog
Rack Accessories
DataSheet
RGC10P-50-1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Accessory Type:Grounding Kit
Features:-
For Use With/Related Products:Cabinet Racks
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SNVCLRB
SNVCLRB
VERTICAL CABLE MANAGEMENT LASHIN
PCMBS19001BK1
PCMBS19001BK1
PANEL 5 RINGS BLACK 1UNIT
PRVF696
PRVF696
PATCHRUNNER VERTICAL CABLE MANAG
PSAC05A-050L6
PSAC05A-050L6
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W